Բֲ \ \ OFFICIAL BAND`S SITE

«Стелсі» корисливих цілей не переслідує та вважає, що в Україні шоу-базар замість шоу-бізнесу

Чернівецькі хлопці з гурту «СТЕЛСІ» працюють у сфері електронної музики вже не перший рік, тому гріх не назвати цей колектив професійним. Шість альбомів і п’ятнадцять синглів, виступи на популярних фестивалях, розкрутка гурту на телеканалах і радіостанціях – це ще не всі досягнення музикантів... 

«У спеку п’ємо тархун...»

– Цьогорічне літо спекотне у творчості гурту «Стелсі»?
– Так, воно спекотне не тільки в погоді, але й у музиці: ми зараз працюємо над альбомом, який вийде восени. Паралельно з тим – репетируємо, адже влітку матимемо декілька виступів...

– Спека надихає чи, навпаки – відштовхує від творчості?
– Я вважаю, що творчість не залежить від погодних умов. Коли є натхнення, ми працюємо, а коли його немає – розважаємося, займаємося власними справами

– Як боретесь зі спекою?
– Ховаємось вдома чи на студії. Там вмикаємо кондиціонер на всю потужність і працюємо. Є ще інші цікаві методи – приміром, вживання напоїв ... квасу, мінеральної води, тархуну... (посміхаються).


«Скрипка задоволений нашою роботою»

– До яких фестивалів готуєтесь?
– Цього літа буде багато не так фестивалів, як звичайних акцій-виступів. Нещодавно були на акції за підтримки фестивалю «Sziget» в Києві. Це інтерпретація відомого європейського фестивалю, який проходить щороку в Будапешті. Там ми грали з угорським гуртом «Anselmo Crew». Вони чимось схожі з нами, але в їхній музиці не так багато електроніки, натомість реггей і латинський та балканський фольк. Ми маємо також багато запрошень на виступи в різних нічних клубах. Попередньо погоджений виступ на «Рок-Січі», але це вже буде восени.

– Хто є для вас Олег Скрипка – продюсер, куратор, чи друг?
– Насправді – третій варіант. Він просто хороший друг і людина, з якою ми певним чином співпрацюємо. Робимо ремікси його пісень. 

– Ви нещодавно зробили ремікс на «ВВ» – добре відома і популярна нині композиція «Пісенька». Як зреагував Скрипка на цю річ?
– Досить позитивно: вперше почувши цю річ, він зателефонував нам і повторив декілька разів: «Ремікс суперовий!!!» Після того ми ще довго з ним спілкувалися і протягом розмови він постійно повторював ці слова. Він дуже зафанатів на цей ремікс. Як відомо, Скрипка працює ще й як ді-джей. Тому, взяв «Пісеньку» на озброєння і зараз скрізь її «крутить».


Про гроші, мрії та «шоу-базар»...

– Від початку існування гурту ви кілька разів змінювали музичний напрямок і плавно перейшли до етно-електроніки.  Цей стиль музики буде стандартом для вас, чи ви й надалі шукатимете нового?
– Оскільки ми обрали цю «нішу» – український фольк у поєднанні з електронікою, ми збираємось працювати в ній ще принаймні рік-півтора. Ми не можемо сказати, що буде згодом, бо «Стелсі» від інших гуртів відрізняється насамперед біполярністю. У нас ідея – обійняти усі напрямки електронної музики. А оскільки їх – безмежна кількість, то нам є ще над чим працювати!
До речі, в альбомі, який ми нині готуємо, буде багато фольку –українського, молдовського. Навіть єврейського. Ми ж з Буковини!

– Доводилось вам писати пісні за гроші?
– Так, але не в рамках проекту «Стелсі». Писали на замовлення різних виконавців і  вважаємо, що це нормальне явище для будь-якого музичного гурту.

– Довкола української музики багато бруду?
– Надто багато. За кордоном, приміром, існує така річ, яку називають «шоу-бізнес». Там на будь-яку музичну групу чи виконавця обов’язково знайдеться свій слухач. Українську ж музичну тусовку назвати шоу-бізнесом дуже важко. У нас «шоу-базар». Що це таке? Хаотичне зібрання натовпу різного гатунку – від нормальних людей до «бидла», якого, зазвичай, найбільше на такому «базарі». Насправді в Україні лише 25-30 % нормальних виконавців, яких не соромно показати світові. Решта – або плагіат, або андеграунд, або просто дешевик.

– Тобто, група «Стелсі» ніколи не запише дует з...
– З Вікою Антоновою. З варіантами Білана так само. Думаю, що з гуртом «Не Ангели» ми теж не знайдемо спільної мови...

– Ким ви мріяли бути в дитинстві?
– Звичайно, всі ми хотіли бути космонавтами. А наш фронтмен мріяв стати мільйонером, адже вважав, що це – найкраща професія...

– Ви опанували цю «професію»?
– Працюємо над цим... (сміються) Сподіваємося досягти... Дуже «тєжко» працюємо...


Микола КОБИЛЮК (газета «Версії» від 17.08.2007)