Բֲ \ \ OFFICIAL BAND`S SITE

СТЕЛСІ: «Чернівці - Мекка електронної музики!»
Нещодавно вийшов третій альбом гурту «Стелсі» — «Сонцесхід»

1 вересня у нічному клубі "Метро" з шаленим успіхом пройшла вечірка, де виступа¬ла  вже  відома  група.  Чернівецькі музиканти вкотре дивують фанів професійним аранжуванням та новим звучанням. Іх музика дістала визнання не лише в рідному місті, під пісні гурту відриваються у Київських клубах, а нещодавно хлопці їздили на гастролі до Молдови. 

ДОСЬЄ
У 97-му році звичайний чернівецький гімна¬зист Олексій Кухарський "замутив" з другом панк-рок гурт, який грав простеньку музику. Пізніше з розвитком клубного бізнесу до хлопців прийшла ідея створювати саме танцювальну електронну музику. Коли проект врешті дістав певну форму він отримав назву "Стелсі". Спочатку учасниками команди були Олексій і Роман Бесарабчик, потім приєднався вже незмінний Зарубайко Юрко, а нещодавно Романа замінив гітарист Юрій Чернов.
"Стелсі" випустили два альбоми, виступили ініціаторами створення музичної збірки місцевих новаторських електро-проектів «Нова Зміна», двічі виступили на «Студентській республіці» та стали переможцями фестивалю «Червона Рута» у 2000-му році, брали участь у міських заходах присвячених національному святу. Крім того, вони займаються виготовленням рекламних роликів, займаються дизайном та аранжуванням. Все це вони вдало поєднують зі студентським життям, а зараз хлопці готують наступний третій альбом.

К: З чого все почалось?
Гурт: Коли назби¬ралась певна кількість матеріалу, ми почали блукати по місту і шукати потрібну нам студію  звукозапису, нас всюди гнали, пам'ятаєм зайшли на ТВА (Чернівецький телеканал),  там стояв патлатий панк, він регочучи сказав, щоб ми йшли додому спати і не морочили голову. Але коли ми вже виходили, то раптом почули голос з третього поверху, що просив нас зачекати, це був голос Юрка Зарубайка, який на той час прощався з кар'єрою телеведучого. Так ми і познайомились. Спочатку мали в доробку близько 15-ти треків, але поступово довелося від них відмовитись і писати щось нове, бо дуже вже примітивно вони звучали. Так ми довго шукали свій стиль, аж поки не з`явилась наша перша «людська» композиція «Фенікс». Це була справжня бомба, щоб не сказати більше. Вона подобалась усім. Ді-джеї грали її по клубам і відверто кажучи на цьому ми і виїхали.

К: А що означає назва "Фенікс", чому саме так?
Гурт: Є такий грецький міф про вогняного птаха, який відродився з попелу. Річ вийшла запальна, тому і "Фенікс".

К: Цей хіт став вашої візитною карткою і бомбою 2000-го року, а зараз, які ваші композиції є найпопулярнішими?
Гурт: Наразі модними хітами є «1, 2, З», «Чернівці», «Сонцесвіт». Ці всі речі можна почути в клубах нашого міста.

К: Ви не примусили своїх фанів довго чекати, адже останній ваш альбом вийшов лише у грудні минулого року, тобто всього менш ніж півроку  ому? 
Гурт: Це своєрідний альбом, тут більше підійде слово збірка. Ми вирішили одразу ж створити щось нове і актуальне. 

К: Чим цікавий новий диск, що на ньому можна свіженького почути?
Гурт: Зміни в музиці «Сонцесходу» - радикальні. Попередній альбом «Суцільна синтетика» був побудований на брейк-біті і є досить  концептуальним. А нова пластинка містить су¬часні ритми індо-арабської музики, сингли в етнічному стилі. Але є там кілька речей, що повертають слухача до звичного звучання "Стелсі". «Сонцесхід» - це музика літа, сонця і Сходу. Також на диску присутня композиція під назвою "Чернівці" ("Чудове місто"), на яку вже давно очікували наші фани.

К: Я знаю ви плануєте незабаром цікаві поїздки, куди саме ви їдете виступати?
Гурт: Нещодавно ми виступали в нічних клубах сусідської Молдови, а також у вересні нас запро¬шено заграти в Києві та Чернігові.


Григоращук Ірина (тижневик «Ва-Банк» від 25 червня 2003р.)