Բֲ \ \ OFFICIAL BAND`S SITE

СТЕЛСІ: „УКРАЇНСЬКИЙ „ШОУ-БАЗАР” НЕ ДЛЯ НАС”


       Історія чернівецької команди Стелсі розпочалася понад десять років тому, коли двоє молодих людей вирішили створити групу, яка б пропагувала електронну музику на теренах України.
       Гурт вже має в доробку 6 альбомів, один з яких видавався в Німеччині та Нідерландах. Безліч виступів відбулися по клубах та відкритих майданчиках як західної так і східної України. Пісні „висять“ в німецьких та голландських чартах декілька тижнів поспіль в так-званих “топ-тенах”. Електро-фолькові музиканти «Стелсі» нещодавно потішили своїх шанувальників новим альбомом «Товариство з Безмежною Безвідповідальністю». Платівка складається з десяти композицій та трьох реміксів. Спеціально для запису “Товариства з Безмежною Безвідповідальністю” буковинський гурт розробив власний «віртуальний синтезатор», який дозволив хлопцям створити впізнаване звучання. До речі, завантажити цю програму може будь-хто зі сторінки команди (www.stelsi.com) у розділі Софт. 

- Чи планується підтримка альбому „Товариство з Безмежною Безвідповідальністю” у вигляді туру, концертів містами України?
- Так, звичайно. Тур на підтримку “Товариства з Безмежною Безвідповідальністю” офіційно розпочався 27 червня з презентації альбому в столичному клубі “44?. Наразі він продовжується і буде тривати аж до осені. Плануємо виступити у всіх великих містах як західної, центральної України, так і східної (в серпні). Також ведуться переговори стосовно виступів у Криму. Окрім цього маємо безліч запрошень з різноманітних клубів в районах областей та, звичайно, сподіваємось охопити й деякі фестивалі. 

- Займаєтесь лише музикою, чи ще чимось окрім цього? 
- Кожний із чотирьох учасників „Стелсі”, окрім музики, займається своїми власними справами. До прикладу, Олексій Кухарський (вокал, аранжування) працює режисером в студії звукозапису, Олександр Веренінов (гітара) – в охороних системах та камер спостереження, Сергій Щепкін (клавіші) - на пивній компанії, Микола Кобилюк - журналіст. У музикантів є свої власні захоплення та вподобання, і до того ж у кожного це проявляється по-різному. Але одна річ, яка тримає нас разом, - це музика і, звичайно, ж „Стелсі”. 

- Хто ставить останню крапку над „і” в „Стелсі”? 
- Останню крапку ставлять усі учасники гурту, включно з менеджером та прес-аташе. Збираємось на такий собі “симпозіум”, слухаємо, дивимось, обговорюємо. Якщо думки розбігаються - вирішуємо голосуванням. Дуже цінуємо та приймаємо до уваги думку зі сторони, особливо, якщо ці люди не є нашими друзями чи знайомими, і мають хоча б якесь відношення до творчості. 

- Розкажіть про найяскравіші гастролі та курйози.
- Турне на підтримку альбому “Товариство з Безмежною Безвідповідальністю” має офіційну назву “Дурне турне”. Це не дарма, оскільки за роки наших поїздок та виступів було аж надто багато курйозних, якщо так це можна назвати, випадків. Найелементарніші (а їх скільки!) - це забути музичний інструмент та товариша в одному місті, а самим відправитись в інше, в напрямку, абсолютно протилежному точці призначення. Алкоголь, дівчата та наша весела та божевільна вдача нам у цьому допомагають. Не хочеться розповідати більше, тому що перетворимо ваше видання на бульварне… 

- Від якої пропозиції не могли б відмовитись? 
- Перша - від десяти мільйонів доларів готівкою. Друга - провести ніч з Кармен Електрою або на крайній випадок з Настею Каменських. Третя - від трьох бажань золотої рибки, коли її впіймаємо. 

- Чи хотіли б спробувати себе в кіно? Якщо так – то що це було б? 
- Звичайно, навіть дуже! Усі учасники „Стелсі” великі прихильники кіно-театрального мистецтва. Якщо уявити напрямок фільму та ролей, то на всі сто скажемо, що це, мабуть, якась комедія або щось на зразок фільмів в стилі “Бійцівський клуб”. Зіграна роль може бути будь-яка, негативна чи позитивна, головне, щоб загальна концепція фільму була об`ємною. 

- Як ви оцінюєте український шоу-бізнес? 
- Надто багато бруду. За кордоном, приміром, існує така річ, яку називають «шоу-бізнес». Там на будь-яку музичну групу чи виконавця обов’язково знайдеться свій слухач. Українську ж музичну тусовку назвати шоу-бізнесом дуже важко. У нас «шоу-базар». Що це таке? Хаотичне зібрання натовпу різного гатунку – від нормальних людей до «бидла», якого, зазвичай, найбільше на такому «базарі». Насправді в Україні лише 25-30 % нормальних виконавців, яких не соромно показати світові. Решта – або плагіат, або андеграунд, або просто дешевизна. - До яких фестивалів зараз готуєтесь? Найближчі два фести - це “Обнова Етно-Фест”, що пройде в Чернівцях, та “Батурин Рок-Фест” у самому Батурині. Також ще погоджуємо наш виступ на декількох фестивалях у серпні. 

- Назвіть три улюблених місця у рідних Чернівцях. 
- У себе вдома. В студії. Генделик в центрі міста:)) 


Тетяна ПОПИК (тиждневик "20хвилин", 28.07.2008)

press18