Բֲ \ \ OFFICIAL BAND`S SITE

ПОЗИТИВ ВІД STELSI

Західноукраїнський електронний гурт Stelsi виник у 2000 році. У доробку група має 6 альбомів, один з яких виданий у Німеччині та Нідерландах. Незабаром побачить світ нова платівка гурту під назвою "Товариство з безмежною безвідповідальністю', де використані семпли та фрагменти автентичних українських пісень в електронному обрамленні.
Вокаліст Stelsi - Олексій Кухарський - розповів нам про новинку, поділився планами на майбутнє.

- Розкажи про новий альбом. Чим він буде відрізнятися від попередніх?
- Новий альбом буде називатися "Товариство з безмежною безвідповідальністю". Офіційний реліз - 1 травня. Стилістика альбому така, як і у попередньому альбомі "Там" - українські народні мотиви в електронному обрамленні. Найперший альбом - під назвою "Стелсі" - охоплював жанри від breак-beat до techno-hardcore. Другий альбом, "Суцільна Синт-Етика", був найважчим, переважав break-beat. Далі була платівка під назвою "Сонцесхід" з арабсько-індійськими елементами. Це була перша спроба використовувати етнічні мотиви. Потім ми співпрацювали з німецькими лейблами в стилі еlесtro-рор. Нещодавно виникла ідея працювати з українським фольком. Новий альбом буде відрізнятися від попередніх і текстами.

- Яка тематика домінує на платівці?
- Буде нововведення - "скіти" - дотепні-тематичні приколи, музичні шматки, які ми робили всією командою. Тому альбом звучить нон-стопом, адже це одна історія. В основі скітів - українські автентичні анекдоти, сороміцькі співанки, що оброблені нами. Тарас (Борода) Піц начитує неперевершеним голосом, а Ігор Кравців продекламував власні концептуальні вірші. А щодо тематики "Товариства..." - це іронічний гумор над алкоголізмом, різні кумедні історії з життя підлітків, ну і без політики не обійдеться.

- З якими гуртами ви співпрацюєте?
- На новому альбомі буде присутній наш спільний запис з гуртом Очеретяний Кіт - «Час минає»; ремікс на "Пісеньку" ВВ та народну "Шумить ліщина" Ніни Матвієнко. Плануємо зробити спільний проект з Андрієм Миколайчуком, автором хитів початку 90-х "Піду втоплюся у річці глибокій..." та "Підпільник Кіндрат".

- Тобі більше до душі концерти чи робота в студії?
- 50 на 50. Все, що пов'язане з гуртом Stelsi, нам до душі. Восени та взимку ми більше працюємо в студії, виступаємо в клубах, а приходить весна - збільшується кількість концертних виступів.

- Що означає назва альбому "Товариство з безмежною безвідповідальністю"?
- Назва нової платівки виникла спонтанно. Це - гумористичне знущання над таким економічним поняттям, як товариство з обмеженою відповідальністю. Якщо брати Stelsi як підприємство, тоді ми - Товариство з безмежною безвідповідальністю.

- Чи все заплановане вдалося реалізувати у новій платівці?
- "Товариство..." - перший альбом, де нас не обмежували у часі. Ми над платівкою працювали 2 роки. У нас був час все доробити на 100%.

- Для тебе популярність - це....?
- ...зайвий раз посміятися та поприколюватися, придумати нову пісню. Наприклад, на новій платівці багато іронії над "обов'язковими атрибутами популярності": лімузинами, силіконовими дівами. Ми з гумором ставимося до популярності.

- Яку музику слухаєш?
- Ціную в музиці якість та свіжість. З українських виконавців слухаємо як класиків, наприклад, ВВ та Брати Гадюкіни, так і нові, оригінальні гурти. Закордонна музика: Prodigy, Depeche Моde, Madonna, дуже подобається стиль nu-metal.

- Як ставишся до своїх шанувальників, шанувальниць?
- На наші концерти приходять представники різних субкультур, репери, металісти. Тобто різнопланова публіка, яка об'єднується любов'ю до нашої музики. Тому ми розуміємо, чого від нас очікують і не можемо розчаровувати слухачів. Вік шанувальниць коливається від 14 до 18 років, а шанувальники - більш старші хлопці.

- Яка зі стихій - вода, земля, вогонь, повітря - стихія групи Stelsi?
- Ми є класичним уособленням різних характерів. В гурті є і меланхоліки, і холерики. Як кажуть, до кожного типу характеру приписують окрему стихію, сторону світу. Тому разом ми представляємо всі 4 сторони світу, своєрідний музичний компас.

- Чого ти в людях не любиш?
- Лицемірство: людей, які намагаються видавати себе за наших друзів з метою використання.

- Ким би ти був, якби не став музикантом?
- Я філолог-германіст. Англійську мову я знаю і знав все життя, тому я б міг бути перекладачем, викладачем, вчителем. Але після універу я подався одразу в музику, студійну роботу, тому робота викладачем мені просто нецікава та на неї не вистачає часу. Мені подобається працювати у своїй сфері.

- Як ти розважаєшся?
- Я люблю спілкування зі своїми друзями. Коли ми всі їдемо на фестиваль - це велика розвага з різними приколами, новими знайомствами. В гурті ж інтереси різнопланові: Юрко грає у комп'ютерні ігри, Гуня, наприклад, любить футбол, а Сергій дивиться фільми. Я теж, до речі, люблю фільми, тільки наукові. Але, по великому рахунку, надекстремальних видів розваг в нас нема: ніхто не лазить по горах без страховки і.т.д.

- Коли буде презентація платівки?
- Презентація буде після виходу альбому в травні: спочатку в Києві, потім у Чернівцях. Ми любимо несподіванки, тому тримаємо дату презентації у таємниці.

- Розкажи про дизайн альбому, що символізує зображене на обкладинці?
- Дуже концептуальний малюнок - зображення двох свиней та стограмовий алкогольний гранений стакан. Одна свинючка - справжня, вона символізує ту людину, що заховалась за стаканом, тобто алкоголіка. А друга свинючка стилізована під запальничку. Вона є уособленням поганих звичок, а саме паління, наркоманії. Стакан - символ алкоголізму. Стереотипна річ, яка одразу асоціюється з горілкою.

- Куди плануєте поїхати найближчим часом?
- В селі Космач відбудеться міжнародний фестиваль «Великдень у Космачі». Ми - єдиний гурт із Чернівців, який виступить там. Крім нас, до списку учасників також заявлені молдавський фольклорний ансамбль з Новоселиці, ансамбль румунської народної музики зі Сторожинця. Ми виступаємо на відкритті та на великій сцені гала-концерту.
    
- Плануєте тур?
- Так, в підтримку альбому "Товариство з безмежною безвідповідальністю" ми плануємо тур під технічною назвою "Дурне турне Stelsi". Воно охопить всі великі міста Заходу, Сходу та Центральної України, а також фестивалі. Тур буде тривати до осені. З закордонних поїздок плануємо навідатися в Польщу, Росію та Австрію.

- Шанувальники можуть розраховувати на нові кліпи?
- У нас були кліпи з попереднього альбому на пісні " СССР" та "Про це". Зараз ми працюємо над створенням нового кліпу на пісню "Я тебе знайду" з альбому "Товариство...". Концепцію кліпу розробила Христина Григораш. Пісня "Я тебе знайду" має серйозний характер, адже співається там про високо-інтелектуальне кохання з різними філософськими ідеями. Кліп буде знятий в тому ж руслі. Не буду розкривати всі карти, кліп просто треба побачити. В розробці ще два відео на пісні з нового альбому.

- Без чого група Stelsi не уявляє своєї творчості?
- Нам здається, що те, що ми робимо є оригінальним і що ми зайняли свою нішу в своєму стилі музики. Ми не можемо існувати без оригінальних ідей.

- Яке кредо групи Stelsi?
- Наше кредо дуже просте: "Не зупинятись на досягнутому". Бо немає межі новому та оригінальному. Чим більше ми працюємо, тим більше просуваємося вперед в музиці, доносимо до слухача нові експерименти, ідеї.

- Що ти можеш побажати молодим гуртам, які роблять перші кроки в музиці?
- Поки молодий - працюй. Моє побажання - знайти свою нішу та оригінальність. Будьте першими. Не грайте одноманітність.


Ріна БАЙ (ексклюзивно для журналу "Puzzle", 02.05.2008)