Բֲ \ \ OFFICIAL BAND`S SITE

       «СТЕЛСІ ПРЕЗЕНТУЮТЬ ПЕРШЕ ВІДЕО З НОВОГО АЛЬБОМУ»

В наш час важко знайти щось оригінальне та свіже серед того гігантського простору інформації в якому всі ми живемо. І навіть відомий закарбований штамп «все нове – це добре забуте старе» звучить вже не так обнадійливо, хоча «це ще з якої сторони подивитися». Саме можливістю «подивитися» пісню «Я тебе знайду» потішила своїх шанувальників етно-фолькова ватага «Stelsi». Відеокліп на цю повільну композицію з останнього альбому команди «Товариство з Безмежною Безвідповідальністю» нещодавно виринув з – під руки кліпотворців. Робота над ним тривала декілька місяців. З самого початку кліп вирішено було зробити в дещо призабутому, але вкрай цікавому жанрі «фото роману».(1) На цій концепції зупинились митці, після чисельних обговорень, пошуків, експериментів. Як маємо - результат красномовніший за будь-які слова. Над відеорядом до пісні «Я тебе знайду» працював творчий тандем режисера Крістіни Борхес (її дебютна робота) та відомого арт - фотографа Віктора Федюка, більш відомого під творчим ніком Feel Urban. Саме вони стали «архітекторами» основної ідеї відео, і відзняли кілька тисяч фотокадрів до кліпу. 

Крістіна Борхес: "Відео-кліп "Я тебе знайду" є міні фото-романом в кращих традиціях Кріса Маркера.(2) По-суті, кліп представлений у вигляді серії фото робіт, що відтворюють основний сюжет. Після того, як я вперше прослухала пісню Stelsi "Я тебе знайду", мені одразу уявилася магічна картинка. Людям завжди хочеться чогось неземного та казкового. Тому ми зробили все можливе щоб відтворити цю «казкову» атмосферу в самому кліпі. Окрім того, пісня надзвичайно лірична та ніжна, насолоджуючись нею, не хочеться  уявляти історію кохання "на районі" , чи у клубі.
Цей кліп повинен довести, що інколи життя, як сон. А сон, у свою чергу, повторює життя. Якщо людина щось дуже цінує, вона неодмінно боїться це втратити, навіть коли спить..."

Віктор Федюк (Feel Urban): «В процесі роботи над матеріалом, ми мали перед собою завдання створити саме відео кліп, а не так зване «слайд-шоу», тому в результаті, навіть за всієї радикальності згущення рухомої картинки до інколи статичної (як для відео) добірки кадрів, твір залишає відчуття  відео. Саме це найповніше розкриває концепцію «фото роману» як такого.»

У відеоряді задіяні актори Анастасія Скорейко та Angel (Роман Калістру), які власне і є головними учасниками історії справжнього кохання у трактуванні «Стелсі». Красуня Настя – молода і перспективна акторка театру-студії "Голос", є достатньо відомою серед шанувальників театрального мистецтва Чернівців. Рома, знаний у народі під прізвиськом "Angel", вже багато років займається брейк-дансом та фізичною культурою, чим і здобув собі славу професійного танцюриста. Це його акторський дебют. Над монтажем відео кліпу працював Сергій Федик (компанія „Art Studio Ua”) – саме він чаклував над рухом образів та містичною атмосферою кольорів.

Олексій Кухарський: «Кліп на пісню «Я тебе знайду» розповідає про високоінтелектуальне кохання з різними філософськими ідеями. Метою цього доробку є відображення того, що відбувається в голові у закоханої людини, її мрії, образи, фантазії…З самого початку ми вирішили, що учасники гурту не будуть з’являлися у відео,а саме актори професійно передали як текст, так і те, що поза ним. Зараз монтаж кліпу цілком завершено, тож нам залишається його лише розповсюдити.» 

 

                                                 Тарас «Борода» Піц, прес – аташе гурту «Стелсі»
e-mail: boroda_taras@ukr.net


Визначення:

1)Фото роман - це кіно твір, що передає цілісний сюжет, вповні використавши потенціал  фотографії, як основного засобу відтворення.
2)Кріс Маркер - французький кінорежисер,  фотограф і документаліст. Признаний у всьому світі майстер та реформатор документального кіно. Один з основоположників жанру так званої «дійової фотографії», що з часом набула назви «фото роман».  Відомий  знятим у 1962 році фільмом  "Злітна смуга"(La Jetee), яка залишається єдиною повністю складеною із самих фотографій стрічкою.