Բֲ \ \ OFFICIAL BAND`S SITE

"СТЕЛСІ" ВСТУПАЮТЬ У КОНТАКТ ІЗ ПРИБУЛЬЦЯМИ

Творчим успіхам чернівецьких електронників "Стелсі" можна лише позаздрити, адже ще не всі прихильники команди встигли придбати спліт-альбом "Модель", що вийшов взимку, як на полицях музичних крамниць з'явилася нова платівка – "Aliens". Крім Німеччини, нова платівка продаватиметься в країнах Бенілюксу, Норвегії та Швеції. Вітчизняне видання різниться від європейського лише порядком речей. 20-го вересня "Стелсі" представили новий доробок в одному з чернівецьких клубів, а після того хлопці готуються до поїздки в Німеччину та Голландію: відповідне запрошення гуртові вже надійшло, тож гітарист і клавішник посилено штудіюють німецьку з викладачем і вже навіть щось "шпрехають". Вокаліст Олексій Кухарський нею володіє вільно і саме він робить авторські переклади пісень "Стелсі" на німецьку. Про стосунки з німцями, концепцію альбому та все, що з ним пов'язане, хлопці повідали "Добі" в ексклюзивному інтерв'ю. 

ЧАСТИНА ПЕРША. СЕРЙОЗНА. ФАКТИ
– Чому призупинили творити українською і звернулись до німецькомовних текстів? 
– Після успіху в Європі німецькомовної композиції "Модель" (кавер-версії хіта "Kraftwerk") посипались пропозиції щодо видання альбому за кордоном. Більшість із них була з Німеччини. Нагадаємо, що наша пісня "Модель" потрапила до хіт-парадів Німеччини та Нідерландів, де вона посідала і посідає місця в кращій десятці. А це вагомий результат. 

– Чому альбом вирішили назвати "Aliens"? 
– "Aliens" в перекладі українською означає НЛО, або "Прибульці”. Також це назва однойменної пісні з альбому. Як зазвичай буває в усіх казках про НЛО, спочатку люди ставляться до них з осторогою, адже не знають, хто це такі. Хоча все зводиться лише до першого контакту. В даному випадку ми виходимо на контакт з європейським шоу-бізнесом. 

– Обкладинка альбому – суцільний мінімалізм? 
– Ми оформили альбом у стилі сучасного футуризму. Тарілка "НЛО" – на блакитному фоні. Блакитний колір символізує небо, з якого спускаються на землю всілякі чотирирукі страховиська. 

– Де видавали альбом? 
– Найвигідніші умови запропонувала німецька рекордингова компанія "ЕM Аg" (Гамбурзька філія відомого берлінського лейблу "Edel Records"). Вони займаються випуском та розповсюдженням нашого альбому на теренах всієї Європи. На території України нами турбується медіа-центр "Піраміда". 

– Тексти до пісень пишете самі? 
– Тексти до більшості пісень з альбому написані та люб'язно запропоновані чернівецької поетесою Надією Садовник. До нас вона також співпрацювала з командою "Біонік". Родзинкою альбому є пісня "Lоrelei", текст якої належить перу відомого німецького літературного класика Генріха Гейне. Також присутні в альбомі й інструментальні композиції. 

– Чи не пропонувала вам західна сторона здійснити тур на підтримку альбому? 
– Звичайно, запрошення є. На даний момент тривають переговори з фестивалями та клубами країн Бенелюксу, Німеччини та Великобританії. 

– На відміну від попередніх робіт, "Aliens" звучить по-іншому. Чим викликані зміни в стилістиці? 
– Ті, хто знайомий з творчим здобутком гурту "Стелсі", мали змогу прослідкувати тенденцію до різноплановості музики, експериментів зі звуком, використання етнічної музики в сучасній обробці. Мотиви різних народностей є і у піснях з нової платівки "Surinami", "Scotch", "Topotum", "Mr.Kanabis", адже світовий фольклор нам дуже до вподоби. 

ЧАСТИНА ДРУГА. НЕСЕРЙОЗНА. КОМЕНТАРІ
– Чудернацька потвора на обкладинці альбому – це хто? 
– Не знаємо, він не представився, однак залюбки погодився сфотографуватися. А те, що він не має ні імені, ні прізвища, автоматично знімає з нас відповідальність щодо виплати авторського гонорару. А між собою ми його називаємо "Mr.Kanabis". 

– Саундтреком до чого може послужити ваш альбом: а) кохання, б) польоту в космос, в) вивчення курсу німецької мови? 
– Думаємо, що саундтреком до гарного кохання в космосі по-німецьки. Також наш альбом може послужити як вітальна листівка пану Каденюку чи аналогом весільного маршу Мендельсона. 

– На Вашу думку, як прибульці розмножуються? 
– Думаємо, як шампіньйони – у темних підвалах космічних станцій шляхом суцільної синтетики. Як бачите, виходить зовсім непогано... 

– А серед української естради прибульців немає? 
– Так, український шоу-біз контролюється групою прибульців. Маємо великі підозри щодо Поплавського та Вєрки Сердючки. 

– Подейкують, що ця космічна потвора з вашої обкладинки на ймення "Mr.Kanabis" (в народі – Мирослав Канабіс) вживав із вами психотропні речовини невідомого походження? 
– Це все провокація! Насправді ми куштували з ним слимаків і запивали йогуртом. Йому сподобалось. Нам – ні! Ми – не вони. Ми – земляни. Нам подобається сало в шоколаді. 

– А чи не навчив він вас "місячної ходи"? 
– На жаль, ні. Ми відмовились, бо кажуть, що від таких танців змінюється колір шкіри, відвалюється ніс і спостерігаються прояви педофілії. 

– Скільки ваших дисків потрібно вишикувати в ряд, щоб дістатись до Марса? 
– Жодного, адже наш чотирирукий друг з обкладинки альбому відвезе вас безплатно. Квитком на тарілку послужить платівка "Aliens". Тому не вагайтесь – кількість квитків обмежена! 

– І наостанок, чи придбали б ви свій альбом? 
– Хотіли, щоб нам його подарували з автографом. 


Тарас Піц (газета "ДОБА" від 24.09.2004)