Բֲ \ \ OFFICIAL BAND`S SITE

              «Автографи просять особи віком від дванадцяти до п’ятнадцяти»                

Чернівецький гурт «STELSI» видав свій альбом у Німеччині та Нідерландах

Чернівецький гурт «STELSI» існує вже понад шість років і встиг набути слави чи не єдиної в Україні команди, що виконує якісну етно-електронну музику. «STELSI» були учасниками таких відомих фестивалів, як «Рок Січ» та «Країна мрій», кліпи на пісні «СССР» та «Про це» побували в ротації провідних українських каналів «М1» та «Ентер», а один з альбомів видавався у Німеччині та Нідерландах. Наразі у доробку хлопців є шість альбомів та чотири кліпи (два офіційні та два – для забавки). Детальніше про життя гурту розповіли його учасники. 

– Як з’явився ваш гурт? 
– Офіційний рік заснування гурту – 2000 рік. Саме тоді ми почали активно грати. Перший виступ відбувся біля стадіону «Буковина». Ще з 2000 року ми почали записувати касети, але нікому їх не давали, мабуть, соромилися чи просто не хотіли пускати по руках... 

– Чому гурт має таку назву? Це щось означає? 
– Ми довго думали, як назвати гурт. Визначилися на тому, що назва повинна писатися латинкою. Так з’явилося слово «стелсі», яке легко читалося та запам’ятовувалося. Значення цього слова на той момент нас не цікавило. 

– Маєте якогось продюсера чи працюєте самотужки? 
– Самі себе продюсуємо. Звичайно, допомагають і відомі люди. Дуже сприяє лідер «ВВ» Олег Скрипка. Наприклад, на фестиваль «Рок Січ» нас запросили саме з його подачі. 

– Ви вже досить відомі. Впізнають у місті? 
– Як кого. У рідному місті нас вже знають давно та інколи беруть автографи. Зазвичай автографи просять особи віком від дванадцяти до п’ятнадцяти років. Трапляється, пишуть на «мило» або дзвонять з питаннями: «Що робиш сьогодні ввечері?» чи «А можеш подарувати диск?». Це подобається, але коли починають нахабніти – ні. 

– Чи правда, що один з ваших альбомів видавався за кордоном? 
– Німецькомовний альбом «ALIENTS» вийшов у Німеччині 2004 року, україномовний – трохи пізніше. Сталося це просто. Ми всі шанувальники гурту «Kraftwerk» («Крафтверк»), одного із перших у світі, що почав створювати електронну музику. Тому було логічним, що ми зробили кавер на пісню цього гурту, а саме на «Das Modell» у сучасній обробці. Пізніше надіслали його продюсерському агентству «Крафтверка». Нам відповіли, що якщо набереться пісень на німецькомовний альбом, запропонують гарні умови. Альбом вийшов у стилі «Depech Mode», це була вже не танцювальна клубна музика, а швидше концептуальна електроніка. Пісня «Das Model» потрапила на п’яте місце (зі ста) німецького хіт-параду і протрималася у ньому місяць. 

– З ким із українських виконавців хотіли би заспівати? 
– Заспівати хотіли би, мабуть, із Олегом Скрипкою. А з автентичних виконавців – з Катею Chilli. Ще цікаво попрацювати зі співочими родинами, щоб обов’язково були ліра або кобза. Наразі плануємо зробити ремікс на одну з пісень гурту «Очеретяний кіт» . 

– Над чим зараз працюєте? 
– Над новим альбомом. Не поспішаємо, щоби добре його зробити. Вже повністю розроблено концепцію, включаючи кліпи та постери. Але ще рано про щось розповідати.


Крістіна Григораш (газета "МОЛОДИЙ БУКОВИНЕЦЬ" від 11.01.2007)